02-5619955
[email protected]

טיול בתרשיחא: הרבה יותר ממה שדמינתם

 • משך הסיור: 3-4 שעות
 • אזור: גליל עליון - תרשיחא

טיול בתרשיחא – בלב הגליל המערבי נמצאת פנינה תיירותית מפתיעה. זוהי תרשיחא, שמציעה מפגש מרתק בין מסורות עתיקות ומקצועות הולכים ונעלמים עם קולינריה עכשיות, יזמות של צערים וחיים מודרניים. זהו טיול בתרשיחא בין ישן לחדש, בין כנסיות למסגדים, בין מסעדות ערביות מסורתיות ופאבים מודרניים מגניבים ובין מה שחושבים על "כפר ערבי" לבין מה שהוא באמת. התכוננו להתאהב..

תרשיחא היא בליל של תרבויות, מלאכות, מטעמים, צבעים וצלילים. זהו כפר קטן במורדות הרי הגליל המערבי, בצמוד למעלות, שנראה מרחוק חסר ייחוד – אך כשמשוטטים בסמטאות המקסימות, כשלומדים להכיר את עברו וכאשר זוכים להכיר את אנשיו מגלים שהוא יחיד ומיוחד. כפר בעל אלף פנים וניגודים.
תרשיחא, שכבר על מקור שמו יש כמה גרסאות סותרות, ידוע ברב-גוניותו. מזה מאות שנים גרים בו נוצרים ומוסלמים ביחד כאשר הכנסיות והמסגדים שוכנים בסמיכות רבה זה לזה. זהו כפר עירוני או עיירה כפרית עם שוק-שבת פעיל ואותנטי שסביבו התרכזו בעלי מלאכה אומנים או חקלאים שמשמרים עד היום מלאכות ומסורות עתיקות.
שמעם של חרשי הברזל והמסגרים של תרשיחא שבראשם יצרני הסכינים – יצא למרחוק אל מעבר לגבולות הכפר. כך גם בוני כלי הנגינה והמוסיקאים של הכפר – מוכרים בכל רחבי העולם הערבי. אך לא רק הם: גם יצרני הטבק, הסוחרים והבשלנים של הכפר מוכרים בגליל ומעבר לו.
את כל אלו נוכל להכיר בסיורנו שיכלול גם את הכנסיות והמסגדים, את בתי המידות וסיפוריהם וכן את רחוב וכיכר השוק. נלמד להכיר את עברה של תרשיחא: העבר הרחוק וכן העבר הקרוב הקשור לקום המדינה ולהקמת העיר מעלות שיצאה ממנה. נבקר ונטעם גם ממה שיש לתרשיחא להציע בתחום הקולינרי שהופך אותה להיות מרכז "עליה לרגל" לחובבי האוכל והשווקים.

טיול בתרשיחא מייבשים טבק בכפר
טיול בתרשיחא אווירת הכפר תרשיחא

מסלול הטיול בתרשיחא

נתחיל בכנסיות ובשכונה הנוצרית ומהם נגיע לאזור בעלי המלאכה שאת חלקם נוכל לבקר ולראותם בפעולה. נמשיך אל לב הסמטאות ושם נוכל לחוש את אוירת הייזמות של צעירי הכפר שמבינים ואוהבים את יופיו של הכפר ומפתחים אותו בתנופה רבה בשנים האחרונות. נוכל ללגום משקה חם או בירה צוננת ואף לטעום מהמעדנים המקומיים. נבקר במסגד המרשים ונספר על המסדר של הסופים שוחרי השלום שפועל בקרבת המסגד. נמשיך לעבר רחוב השוק כשאנו עוברים בקרבת בתים מרשימים עם סיפורים מענינים. לסיום נגיע אל כיכר השוק ונסיים את סיורנו כשמי שמעונין יהנה מגלידה נפלאה שמיוצרת במקום.

* היום המועדף לטיול הוא שבת בבוקר בגלל פתיחת השוק המקומי
* ניתן לשלב טעימות שונות בסיור, שאלו אותנו!

רוצים רעיונות לטיולים נוספים? כנסו לקישור וצפו במגוון טיולים בצפון

איך נרשמים?

 • ההרשמה מראש בלבד ומחייבת קבלת אישור בדוא"ל חוזר!
 • מתקשרים אלינו או ממלאים טופס באתר
 • מוסרים פרטי אשראי כדי להבטיח את ההרשמה

הערות נוספות

 • יש להגיע בלבוש צנוע (לא בגופיות ומכנסיים מתחת לברכיים)
 • נק' מפגש מדויקת ושעה ימסרו לאחר ההרשמה בלבד!
 • לקבוצות פרטיות, מלאו טופס ונחזור אליכם
צור קשר
close slider

  חזרו אלי בקשר ל

  רוצה לקבל מאיתנו עדכונים?

  דילוג לתוכן