02-5619955
[email protected]

סיור סליחות מודרך בירושלים

 • משך הסיור: 3-4 שעות
 • אזור: העיר העתיקה, רובע יהודי, כותל

"בֶּן אָדָם מַה לְּךָ נִרְדָּם קוּם קְרָא בְּתַחֲנוּנִים, שְׁפֹךְ שִׂיחָה דְּרֹשׁ סְלִיחָה מֵאֲדוֹן הָאֲדוֹנִים"

טיולי וסיורי סליחות בירושלים באוויר הקריר של הסתיו מתחילים בא' בחודש אלול מגיעים לשיא בעשרת הימים הנוראים ומסתיימים ביום כיפור, בסיורי הסליחות משלבים חושים ורגשות, נופים ואווירת קדושה. בסיור סליחות עובר המשתתף חוויה אישית, היכולה לעזור לו לפתוח דרך של חשבון נפש גם אם הוא לא דתי/מסורתי. עוצמת העלייה לרגל, האוויר והאווירה, כתלי העיר המוארים והשיר בכותל המערבי ,יצרבו בכם חוויה בלתי נשכחת.
מסלול: תצפית על החומות ומצודת דוד, גגות העיר העתיקה, מרפסות, תצפית על הכותל, סמטאות הרובע היהודי וסביבתו, תצפיות לכיוון נחל קדרון, תצפית על משכנות שאננים ובריכת הסולטאן סיום בכותל המערבי
* מומלץ להתחיל את הסיור סביב 21:00 ולסיים בכותל בחצות
* יש להגיע בלבוש חם וצנוע
* חדש: סיור סליחות עצמאי עם הטלפון הנייד, בזמן ובקצב שלכם! לחצו כאן: סיור סליחות עצמאי

טיול סליחות בירושלים ליד הכותל בסיור סליחות בירושלים
סיורי סליחות בירושלים צילום קבוצתי בטיול לילי ליד שער שכם

עוד קצת מידע על הסליחות בירושלים, כותל או נחלאות?

בעבר הלא רחוק היינו נוהגים לקיים את סיורי הסליחות בשכונת נחלאות, שם בשעות הקטנות לפנות בוקר (עד היום) מתכנסים בבתי הכנסת הותיקים אנשי השכונה וילידי השכונה שכבר לא גרים בה לאמירת הסליחות, בסיורים היינו מסתובבים בשכונה וממתינים לגבאי של בית הכנסת שהיה מקיש על דלתות השכנים וצועק "ס ל י ח ו ת . . . קומו לעבודת הבורא" והכל תקתק כמו במחזה בוסתן ספרדי. וכך חשבו המטיילים שהמסורת הזו של הסליחות קשורה דווקא לשכונת נחלאות וסביבתה, מה שלא ממש נכון ועוד רגע נסביר. בשנים האחרונות בגלל העומס הרב שהיה בשכונת המגורים השקטה נחלאות יצא ובצדק חוק עירוני שאוסר לקיים סיורים אחרי 23:00 בשכונה, מה שסגר את האופציה להיכנס לסיורי סליחות בנחלאות והחזיר אותנו לעיר העתיקה, כך נזכרנו שכל המסורת של סיורי הסליחות בכלל התחילה עם תושבי הרובע היהודי של העיר העתיקה ופרחה בתחילת המאה ה-20 עד לפרעות שדחקו את תושבי הרובע היהודי לצאת מהחומה ולהתיישב באזור נחלאות וזכרונות. כמובן שכל המנהגים והמסורות שלהם נדדו איתם להרובע היהודי לנחלאות ואחרי הרבה שנים כמעט הצלחנו לשכח שהמקור הוא בעיר העתיקה!

אם כך, אל לכם להרגיש שאתם מפספסים משהו בנחלאות, הדבר האמיתי תמיד היה ויהיה בתוך חומות העיר העתיקה, אמירת הסליחות בכותל המערבי עוצמתית וחזקה יותר מכל בית כנסת בעולם ובמקום אווירה של דוחק, צפיפות והפרעה לתושבים במסכנים, יש תחושה של עוצמה ועלייה לרגל, תהנו בסיור…

לילות העיר העתיקה: מחודש מאי 2016 תקבל העיר העתיקה מתנה לילית גדולה מאוד, המון משאבים שמושקעים בפיתוח העיר העתיקה בלילה יושקו ובמסגרת הזו תוכלו ליהנות מפעילויות שונות, מסלולים מוארים, מפגשים, משחקי תוכן לילים בירושלים ועוד.. פרוייקט לילות העיר העתיקה ימשיך עד סוף השנה ולכן גם בתקופת הסליחות תוכלו לקחת חלק באטרקציות הליליות המוצעות בו.

סיור סליחות בצפת

למי שמחפש טיול סליחות בצפון, אותה אווירה אבל נוף קצת שונה, אנו נציע לארגן טיול סליחות בצפת, התכנים די דומים רק שהסמטאות והאתרים שעוברים בדרך משתנים.

רוצים רעיונות לסיורים נוספים? כנסו לקישור וצפו במגוון טיולים בירושלים

איך נרשמים?

 • ההרשמה מראש בלבד ומחייבת קבלת אישור בדוא"ל חוזר!
 • מתקשרים אלינו או ממלאים טופס באתר
 • מוסרים פרטי אשראי כדי להבטיח את ההרשמה

הערות נוספות

 • יש להגיע בלבוש צנוע (לא בגופיות ומכנסיים מתחת לברכיים)
 • נק' מפגש מדוייקת ושעה ימסרו לאחר ההרשמה בלבד!
 • לקבוצות פרטיות, מלאו טופס ונחזור אליכם

צור קשר
close slider

  חזרו אלי בקשר ל

  רוצה לקבל מאיתנו עדכונים?

  דילוג לתוכן