02-5619955
[email protected]

טיול מקיף לירדן למביני דבר / 4 ימים

 • רמת קושי: לכל אחד
 • עונות: כל השנה
 • מס' לילות: 3

(מתאים גם לשומ"ס), אם אתם סקרנים, אוהבי ידע ורוצים לראות גם מעבר לבנאלי, זה הטיול עבורכם! טיול מקיף בירדן שיצייר לכם את התמונה המלאה של האזור בו אנו חיים

נבקר באתרים חשובים בצפון הממלכה כמו ג'רש, מצודת עג'לון, בסביבות עמאן מפת מידבא,, מצודת בית טוביה (עראק אל אמיר), מצודת מכוור, הפסייפס באום רסאס וכרך המקראית. פטרה ממלכת הנבטים המסתורית, מצודת שובך, הכפר דנה וקינוח רטוב ומפנק בחממת מעיין!

*הטיול בשיתוף הוצאת הספרים אריאל, כל מטייל יקבל ספר מתנה – אתרים ומקומות בירדן

להורדת טופס הרשמה | מדריך: מויש מעוז | מחיר הטיול 719$ לאדם בחדר זוגי

* התשלום בשקלים לפי שער העברות גבוהה כמקובל בתחום.

שימו לב, לטיול בירדן בחנוכה 2017, כל הפרטים פה

מסלול הטיול

יום 1מעבר הגבול ליד בית שאן – מצודת עג'לון – ג'רש – ערק אל אמיר – לינה במידבא

נפגש עם המדריך הישראלי במעבר הגבול שייח' חוסיין שליד בית שאן, שם יש מקום מסודר להשאיר את הרכב, נעבור את הגבול והנהר לצד הירדני שם נפגוש את הצוות הירדני וניכנס אל הממלכה ההאשמית של מדינת ירדן.
נסע צפונה לאורך הבקעה הירדנית ותעלת עבדאללה (הע'ור), נתייחס לשלל האתרים שבדרך ונטפס אל הרי הגלעד לביקור במצודת עג'לון (קלעת אירביד) השולטת במרחב כולו כבר מימי הביניים, למראת צורתה המרשימה ומה שכולם חושבים המצודה לא נבנתה ע"י הצלבנים אלה ע"י ממשיכי צ'לאח א-דין, ממנה גם נצפה על כל אזור הגלעד ובקעת הירדן. אחרי הביקור נמשיך לעיר שכמעט ולא השתנתה מאז שחרבה ברעידת האדמה המפורסמת במאה ה-8, עיר 1,000 העמודים: ג'רש. הביקור בג'רש עוצר נשימה והינו חוויה אסטטית ארכיטקטונית קלאסית שאין כדוגמתה! מי שאוהב טיולים בצפון הארץ ומכיר את האתרים יופתע מאוד! מתקני העיר עומדים כמעט בשלמותם וממתינים לביקורכם, התיאטראות, הטטרה-פילון, הנימפאון ועוד רבים שתכירו בביקור. לאחר הביקור נסע בדרך המלך המקראית, מחצה את מעבר היבוק ונעבור בשולי רבת עמון ונרד בואדי סיר בדרך נוף מדהימה לאחד האתרים החשובים והפחות מוכרים מצודת בית טוביה (ערק אל אמיר) בה נמצא מטמון מטבעות מלפני כ2,000 שנה. שרידי המצודה, הכתובות באבן, המערות ושלל הממצאים ישאירו בכם חותם עמוק.
נמשיך לעיירה מידבא (מדבא) בה מלון.

יום 2מפת מידבא – הר נבו – מצודת מכוור – אום רסאס – תצפית על כרך – לינה בפטרה

את היום המרתק ויוצא הדופן הזה נפתח באחד הממצאים החשובים ביותר במחקר של ארץ ישראל בכלל, מפת מידבא. המפה מהתקופה הביזאנטית שנמצאה תוך כדי בנייה כנסייה בכפר השתמרה בצואה יוצאת דופן ומספרת לנו על ארץ הקודש באותה תקופה, משם נמשיך לאתר ולתצפית בהר נבו. משם נחזור לדרך המלך ונסע דרומה לכיוון מצודת מכוור הממוקמת על הר בודד במדבר של מואב ושימשה מקום מקלט לאחרוני היהודים במרד הגדול, מקום הוצאתו להורג הדרמטית של יוחנן המטביל ועוד. נסייר בין שרידי המבצר ההרודיאני, בתי מרחץ, חומות ומגדילים. נחזור לאוטובוס שייקח אותנו לשרידי העיר המקראית "מפעת" ונתמקד בכנסיית סטפנוס הקדוש ובה מסתתרת אחת מרצפות פסיפס היפות ביותר באזורנו! בפסיפס נראות ערים שונות בארץ ישראל והמרחב כגון: אלכסנדריה, ירושלים, ניאפוליס (שכם), שומרון (סבסטיה), קיסריה, בית ג'וברין ועוד. במרחק קצר מהפסיפס עומד מגדל (עמוד מלבני) בגובה 15 מ' ששימש כנראה להתבודדות נזירים ו/או הגנה על האזור.
בדרך לואדי מוסא, העיירה של פטרה נעצור לתצפית על קיר מואב המקראית, העיר כרך, בירת מואב הנוכחית. נלון בפטרה.

יום 3טיול בפטרה

נתעורר ליום בו נגשים חלום, כל היום יוקדש לטיול בפטרה, בין אתריה המרתקים של בירת הנבטים בסלע האדום. נכנס מהסיק (קניון אבן חול אדומה) אל האוצר (המונומנט המפורסם), נטפס דרך חדרים צבעוניים לתצפית לא שגרתית על התאטרון הנבטי ונמשיך דרך קברי המלכים לנימפאון, הקארדו והמקדש הגדול "קאסר בינת פרעה". לאחר א. צהריים נטפס למונומנט הגדול ביותר בפטרה ה"א-דיר", נתרשם ממנו ומסיתותי סלע חבויים באחד הערוצים באזור, נצפה על הארץ ונגשים את החלום של הסלע האדום! נלון באותו המלון.

יום 4מצודת שובך – תצפית על הכפר דנה – חממת מעיין – גבול צפוני

ביום האחרון בטיול לירדן בו כבר נכיר טוב את המרחב, נתחיל לעשות את דרכינו צפונה ונעצור לביקור במצודת שובך שנבנתה ע"י הצלבנים כדי להגן על הדרך בין מצרים לדמשק ואומצה ע"י כל מי ששלט במרחב אחריהם, מערכת מים מיוחדת, ביצורים ושלל ממצאים בנוף המדברי של הרי אדום. נמשיך לתצפית מעל בכפר דנה שתושביו גרים היום בדרך המלך והוא עומד כאתר מרשים, פסטוראלי ושקוע בנוף הרים ועצי ערער משגעים! לאחר הביקור נרד לאזור ים המלח דרך טאפילה ונסע צפונה לקינוח מפנק, רטוב וחם, מעיינות חמים בחממת מעיין, שם נכנס מתחת למפל שנובע ביותר מ40 מעלות, יש להביא בגדי ים צנועים ומגבות.
הדרך חזרה תעבור בדרום בקעת הירדן, בין הכפרים, האתרים והנוף שכבר יתחיל להיות לנו מוכר.

מחפשים עוד רעיונות? כנסו לקישור וצפו במגוון טיולים לירדן

טיול חנוכה בירדן ספר אתרים בירדן מתנה לכל נרשם!
טיול חנוכה בירדן חממת מעיין
מצודת מכוור - טיול חנוכה בירדן מצודת מכוור
אום אסאס - טיול חנוכה בירדן הפסיפס באום רסאס

על האוכל בטיול

ליום הראשון של הטיול תמיד צריך להביא סנדוויץ' מהבית כי את ארוחת הערב נפגוש רק מאוחר במלון. סה"כ האוכל במלונות בירדן מוכר ומתאים מאוד לישראלים, מוגש לרוב בבופה שממנו ניתן לבחור מה שרוצים. בפטרה ארוחת הבוקר במלון ובצהריים יש מסעדה בעלות של כ10JD או שאפשר לקנות בבוקר במכולת וביום 2+4 נעצור בדרך להצטייד או במסעדה

חשוב לדעת

 • טיול זה מתאים למי שאוהב לטייל (לא מיטיבי לכת)
 • יתכנו שינויים בתוכנית הטיול לפי שיקולי הצוות המארגן
 • לכל מטייל צריך להיות דרכון בתוקף של 6 חודשים לפחות
 • מחיר הטיול כולל 50 ₪ דמי רישום שלא יוחזרו לאחר ההרשמה
 • לפי המטה ללוחמה בטרור לא מומלץ להיכנס למדינת ירדן!
 • חשוב להביא בגד ים, מגבת ונעלים להליכה מים ביום האחרון

כלול במחיר

 • לינה במלון בירדן על בסיס HB כולל א. ערב ובוקר
 • מדריך ישראלי תותח מהצוות שלנו: מויש מעוז
 • מדריך מלווה ירדני ושוטר כמחויב בחוק הירדני
 • אוטובוס תיירים צמוד לקבוצה (או מיניבוס לפי גודל הקבוצה)
 • כל האישורים עם הגורמים הירדנים
 • ויזה לירדן
 • טיפים לצוות הירדני

לא כלול במחיר

 • מס גבול ישראלי, הקפצה בגבול סה"כ 110 ש"ח
 • אגרת יציאה מירדן 10JD (דינאר) או 15$
 • ביטוח רפואי – חובה ובאחריות כל מטייל לבטח את עצמו!
 • הסעות לגבול וחזרה
 • ארוחות צהריים

צור קשר
close slider

  חזרו אלי בקשר ל

  רוצה לקבל מאיתנו עדכונים?

  רוצים לבקר בפטרה?

  עם נסיון של יותר מ15 שנה בארגון טיולים בירדן יש לנו את כל הידע הדרוש כדי להבטיח לכם טיול מאורגן, בטוח, ללא הפתעות שמגלים בשטח ועם צוות מדהים ומחוייב! פשוט תשאירו לנו פרטים ונחזור אליכם לספר לכם עוד...

   רוצה לקבל מאיתנו עדכונים?

   דילוג לתוכן