02-5619955
[email protected]

סיורים בעקבות נשים בירושלים

 • משך הסיור: 2-4 שעות
 • אזור: ירושלים

את כוחן הנסתר והנגלה של הנשים לאורך ההסטוריה לא תמיד הדגישו וקידמו למרכז הבמה, לפניכם קבוצת סיורים בעקבות נשים שבהם נכוון את הזרקורים לדמות האשה שבסיפור, מתאים לכבוד יום האשה ולכל מועד, גם לגברים…

סיור בעקבות נשים בעיר עתיקה

את סיורינו בירושלים נתחיל משכונת משכנות שאננים, נשמע על יהודית מונטיפיורי שנהגה ללמוד עברית כל לילה וביוזמתה הוקם "ביקור חולים", נכיר את הנשים שיצאו מן החומות והתמודדו עם קשיי היום יום בשכונה נטולת החומה. משם נמשיך אל עבר הר ציון, נשמע על רות ונכיר את בת-שבע ואלישבע, חולדה הנביאה ושלומציון המלכה. וכל זאת בין סמטאות הרובע היהודי. מומלץ מאוד גם כסיור מומחז עם שחקן/ית

סיור בירושלים – מרחל עד לאה

בלב ליבה של העיר ממוקם אחד הרחובות הכי מרתקים בירושלים: רחוב הנביאים. ברחוב זה ביקר ב1898 הקיסר הגרמני וילהלם השני ואשתו אוגוסטה ויקטוריה שלכבודם הוסדרה הכניסה לשער יפו למרכבות. ברחוב זה התגוררה רחל המשוררת כאשר הרופא שלח אותה לנשום אוויר הרים צלול כיין ופה התחולל סיפור האהבה שריתק את היישוב היהודי בירושלים.
נכיר את אנה טיכו הציירת ואת בן זוגה הד"ר טיכו, את אליזבתה בת הדוכס ואם יתמזל מזלנו נפגוש את מלכת שבא.
מסלול הסיור בירושלים: כיכר ספרא, מגרש הרוסים, רחוב הנביאים.

סיור בירושלים בעקבות חלוצות ומשוררות

נצא לסיור בירושלים בין בתיה של שכונת רחביה, שבה התגוררו בעת קום המדינה הבוהמה הירושלמית. נראה היכן כתבה יונה וולך את שיריה הקשים ביתר, נכיר את סביבת פועלן של מרים ילן שטקליס וזלדה ונקרא משיריהן. נראה את בית החלוצות ונכיר את פועלה של רחל ינאית וד"ר פרומה וייצמן.

סיור בעקבות נשים שחקנית ברובע היהודי
סיור בעקבות נשים נזירות בעיר העתיקה

חסד, נחלה ואהבה, סיור בעקבות נשים

צמוד לשוק מחנה יהודה, מסתתרות שכונות נחלאות ושערי חסד. מאזור זה הפעילה הרבנית קאפח את הגמ"חים שלה, נשמע על הרבנית ציפורה חנה לוין ועל נשים צדקניות נוספות. ניכנס למאפיה הביתית של רותי ונטעם מכל טוב.
* כניסה למאפיה, בתוספת תשלום ובתיאום מראש.

כל כבודה בת מלך פנימה

מעמדן של הנשים בחברה החרדית משתנה כל הזמן ואינו הומוגני. הקהילה החרדית בנויה ממספר חסידויות וקהילות שונות. נסייר בשכונות החרדיות, ונתחקה אחר הלבוש של הנשים בכל קהילה, נכיר את המנהגים והמצוות השייכות רק לנשים. נשמע על כניסת הנשים לאקדמיה ולשוק העבודה. אם יתאפשר ניכנס לאירוח אצל אישה חרדית בביתה. (בתוספת תשלום).

אישה אחת – שלוש דתות

נתחיל את סיורינו ממתחם אוגוסטה ויקטוריה שנבנה לכבוד אשת הקיסר וילהלם השני ועל שמה, ונתצפת על העיר במלוא הדרה. נכנס אל בית הקברות שעל ההר, נשמע על קבר אחד שכל דת מייחסת אותו לקדושה אחרת מהמסורת שלה ונכיר את הנשים הנוספות הקבורות על ההר. משם נשיך אל עבר קבר מרים.

ממרים המגדלית להלנה אם הקיסר

ממרים המגדלית להלנה אם הקיסר, בין רחובות הרובע הנוצרי והתחנות בויה דולורוסה, ישנם הרבה סיפורים על הנשים החשובות בנצרות- מריה (מרים), ויקטוריה ועוד

סיורים בעקבות נשים המשוררת רחל
סיורים בעקבות נשים סיור בשכונות החרדיות

נזירות על ההר

סיור בין בתי הכפר עין כרם, על מפגש בין מרים לאלישבע, ניכנס למנזרי האחיות הפזורים בכפר ונשב לשיחה עם נזירה המטפלת בילידים פגועי שיתוק מוחין. לאחר הסיור ניתן להמשיך ל"בחפץ כפיה" לסדנת מלאכות נשיות עתיקות.

סיור מומחז בעקבות מנהיגות ולוחמות

על מנהיגות ולוחמות בציונות. בהר הרצל יקומו לחיים דמויות המנהיגות והלוחמות הקבורות בהר- גולדה מאיר תספר לנו על כהונתה כראשת ממשלתנו, חנה סנש תחזור לימיה כצנחנית. ג'ולי הרצל ואופירה נבון יספרו על החיים לצד הבעל המנהיג.
* הסיור מלווה ב2 שחקניות.

מעליית הנוער לחיל נשים

בשכונת קטמון היפה מסתתרים זכרונות ופצעים משפחתיים מהעבר, שירים וסיפורים עסיסיים על משפחתיות, רצח, הקרבה אהבת המולדת ועוד. נשמע על חיל הנשים, רחל אימנו, גולדה מאיר, דרורה בן אב"י, ולאה אבו שדיד. נכיר את רחה פראייר ו הנרייטה סאלד שהקימו את עליית הנוער. נסייר בין בתי השכונה הישנים ונחשוף את הסיפורים המעניינים.

איך מארגנים סיור בעקבות נשים?

 • הסיורים מתאימים לקבוצות ובודדים
 • מתקשרים אלינו או ממלאים טופס באתר
 • אנחנו נעזור לכן לבחור את הסיור המתאים ונשלח הצעה מסודרת

הערות נוספות

 • יש להגיע בלבוש צנוע (לא בגופיות ומכנסיים מתחת לברכיים)
 • נק' מפגש מדוייקת ושעה ימסרו לאחר ההרשמה בלבד!
 • חלק מהסיורים עם שחקנים וחלק עם מדריכים, לכל סיור תמחור נפרד
צור קשר
close slider

  חזרו אלי בקשר ל

  רוצה לקבל מאיתנו עדכונים?

  דילוג לתוכן