02-5619955
[email protected]

חפש את המטמון של היום או חפש את המטמון של פעם?

חפש את המטמון של היום או חפש את המטמון של פעם? מה מתאים לי יותר? חפש את המטמון דרך אפליקציה או כתבי חידה בניירות?

כשרוצים לשחק היום את המשחק המוכר חפש את המטמון יש אפשרויות רבות, העולם היום התקדם וניתן להגשים כמעט כל חלום או פנטזיה בעזרת טכנולוגיה השמינה לכל, הנה קצת סדר בדברים.

חפש את המטמון, הגרסה הישנה – חידות כתובות על ניירות

את המשחק הישן והטוב שאנו זוכרים מילדותנו בימי הולדת ופעילויות בבית הספר היו מחביאים מטמון פיזי כמו תיבת אוצר או מעטפה עם פרס בנקודה ספציפית, מטרת המשחק הייתה לחפש את המטמון ולגלות אותו, הדרך למצוא את המטמון הייתה ע"י קבלת רמזים כתובים שמובילים לרמזים הבאים, למשל, חידה שהתשובה שלה היא שם אל מקום כמו "שער בעיר העתיקה ששמו כשם עיר נמל? (תשובה – שער יפו)", בשער יפו היה חבוי הרמז הבא וכן הלאה עד שמגיעים לנקודה האחרונה במשחק שבה מתגלה המטמון ובד"כ שם גם יש מסיבה או אירוע חגיגי כל שהו.
במהלך משחקי חפש את המטמון יש צורך לנווט עם מפה בעיר או בשטח פתוח ולפעמים מטרת העל של המשחק הייתה לייצר משחק ניווט, כולמר שהניווט יהיה האתגר המרכזי בפעילות.

חפש את המטמון, הגרסה המודרנית

אז הזמנים שונים וכמעט ולא תמצאו הפעלה של משחק חפש את המטמון בנושא ירושלים או כל נושא אחר לילדים או למבוגרים כמו שהיה פעם מכמה סיבות עיקריות, הקצב של היום שונה מהקצב שהיה בעבר, היום אנחנו מחפשים תגובה מהירה, חוויה מיידית, שיפתיעו אותנו, שידהימו אותנו. וכמובן הטכנולוגיה מאפשרת שימוש בסמארטפון, טאבלטים ומגוון כלים שיהפכו את משחקי חפש את המטמון למשהו עכשוויי, מפתיע, איכותי ובעיקר קל ונח לשימוש ובנייה.
כך בשנים האחרונות התפתחו משחקי חידות של חפש את המטמון אינטראקטיביים שמבוססים על מובייל (טלפונים חכמים, טאבלטים, אייפדים וכו') וכבשו את הבמה המרכזית.
במשחקים של היום המידע נמצא בטלפון החכם או בטאבלט, תמונות, סרטונים, מידע ועוד… בד"כ במשחקים החדשים אין מטמון אחד שצריך למצוא אלה המשחקים מבוססים על ניקוד, כלומר לכל חידה, משימה או שאלה יש מספר מסויים של נקודות והצוות המנצח הוא הצוות שקיבל הכי הרבה נקודות.
ועכשיו, אם אתם רוצים לראות דוגמה של משחק משימות שמתנהל כולו מהטלפון הנייד, עובד כמו אפליקצייה אבל מבוסס על הדפדפן, כנהו לפה: חפש את המטמון בירושלים מהטלפון הניייד, תוכלו באתר לרכוש ולהתחיל אפילו עכשיו!

חפש את המטמון משימות מדליקות בשטח
חפש את המטמון באפליקציהשילוב של אפליקציה במשחק

משחקי חפש את המטמון באפליקציה

ללא ספק באפליקציה תמצאו את שיא הטכנולוגיה העדכנית ומי שאוהב את הקידמה ומחפש תמיד את הדבר האחרון בתחום, אפליקציה היא הפתרון המושלם! יש היום שתי דרכים לבנות אפליקציות, הפשוטה ביותר היא אפליקציה וובית WEB, פה מדובר בעצם באריזה יפה של הדפדפן המוכר מהמחשב והעלאה לחנות האפליקציות, החסרונות של אפליקציה וובית הם גם בעיצוב ובעיקר בשימושים הטכנולוגים של המכשירים, למשל שימוש ב GPS, מצלמה, מצפן ועוד יחייב לעבור דרך גורם שלישי שבד"כ יגרום לאפליקציה לזוז לאט, כמו כן מגבלות העיצוב הן לפי מגבלות הדפדפן, קצת מבעס ואיטי.

אפליקציה NATIVE, זו אפליקציה שבנוייה במיוחד למערכת ההפעלה הספציפית, כלומר לאנדרואיד או ל IOS אפל בנפרד, פה כבר אין כל מגבלות עיצוב והשימוש בכל רכיבי המכשיר נח ומדוייק יותר, ללא ספק שבסופו של דבר חווית המשתמש מושפעת מסוג האפליקציה ואיכותה, אפליקציה שלא מתפקדת טוב בד"כ גוררת אכזבה, אין לנו היום סבלנות להמתין לאפליקציה שתועיל בטובה לזוז…
ניתן למצוא משחקי חפש את המטמון דיגיטלים באפליקציה באתר של GoBeeTravel, הנה זה פה: חפש את המטמון באפליקציה

מה ניתן לצפות מאפליקציה של חפש את המטמון נכון להיום (2017)?

הפיצ'רים המרכזיים שאפשר לצפות מאפליקצית חפש את המטמון היום הם מגוונים מאוד, הנה כמה דוגמאות

שימוש ב GPS, בכל טלפון חכם, טאבלט וכו' יש רכיב של GPS מובנה, ניתן לצפות מהאפליקציה שתדע לעבוד איתו, לאשר לשחקנים שהם בגיעו לנקודה או לתת אינדיקציה למפעיל המשחק היכן נמצאים השחקנים על המפה.

שימוש בקוד QR, זו כבר טכנולוגיה מיושנת אבל יש בה עוד קצת חן.

זיהוי לפי תמונה, הטכנולוגיה היום מאפשרת לנו להעלות משימה שבה מוצגת תמונה על המסך של המשתמש והוא צריך להגיע לנקודה שבתמונה (אתר / חפץ במוזיאון וכו'), האפליקציה תדע להתאים את מה שהמשתמש יסרוק ולוודא שזו אכן אותה התמונה = אתה במקום הנכון! זה פתרון מעולה לאזורים סגורים ובכלל דרך יצירתית, כיפית וחדשנית לשגר משימת משחק.

שימוש ב iBeacons, כשרוצים לקיים משחק ניווט סלולארי במתחם סגור בו אין קליטה ל GPS זה פתרון מושלם, בכמה מילים מדובר ברכיבי Bluetooth קטנים שיכולים לשדר לאפליקציה מידע, כך כשתצאו מהמעלית בקומה 2 תקבלו הודעה, ברוכים הבאים לקומה 2, כמו כן תוכלו לראות את מיקומכם על סרטון המבנה בקלות. בארץ השימוש בביקונים Beacons עוד לא תפש חזק אבל בחו"ל זה רץ.

שימוש במצפן, כן, במכשיר שלכם יש גם מצפן, תוכלו להשתמש בו בשילוב המצלמה או בדרכים אחרות, זה ללא ספק מאפשר מגוון משימות ושאלות מגניבות

שימוש בטכנולוגיה של מציאות רבודה או מציאות מדומה Augmented Reallity of Virtual Reallity, בד"כ השימוש יהיה ב 2D בלבד, מכיוון שלייצר מיצגי 3D זו עבודה קשה שלא בהכרח שווה את ההשקעה. איך תשתמשו במציאות מדומה או רבודה במשחק חפש את המטמון? למשל המשימה היא להגיע ללוח המודעות בכיכר הגדולה, כשתהיו שם תסרקו את הלוח ועל הלוח יופיע סרטון ובו פרטי המשימה, תמונה, GIF אנימציה וכו'.
אפשר להתחיל את המשחק עם כרטיס ברכה, כשהמשתתפים סורקים אותו קופצת להם הברכה של חתן בר במצווה, מנהל הארגון או ראש העיר… ממש כיף נכון?

אילו רק חלק קטן אבל משמעותי באפשרויות שניתן לצפות מאפליקציה של משחקי חפש את המטמון, עם הטכנולוגיה של היום לא כדאי להתפשר בתחילת שנת 2018 תושק אפליקציית Curoius Bee שבה יהיו כל האפשרויות שנכתבו פה ועוד הרבה מאוד רעיונות חדשים ומיוחדים למשימות.

קהלי היעד למשחקי חפש את המטמון היום?

קהל היעד הוא מגוון, מקומות עבודה שרוצים לייצא חוויה מיוחדת לעובדים בתוך מקום העבודה, ימי כיף של בניית צוות Team Building, גיבוש עובדים, משחקי ניווט עירוני או ניווט בשטח פתוח, מוזיאונים, אתרי טבע, אתרים ארכיאולוגיים, ימי הולדת, אירועים משפחתיים, יום פתוח בקמפוס וכל מי שרוצה להיות בקידמת הטכנולוגיה ולספק ערך מוסף מעבר לתוכן.

חפש את המטמון, הגרסת ביניים

היום קיימת גם גרסאת ביניים שמתאימה למי שלא רוצה אפלקציה מסיבות שונות, הגרסה הזו כן משלבת שימוש בטלפונים חכמים אבל ברמת סריקת קודים, שליחת תמונות ושאלונים, זה עובד על הWEB, דוגמה למשחק חפש את המטמון כזה תוכלו למצוא בקישור הבא: חפש את המטמון בירושלים, שם תקבלו קלסר מהודר עם מפה של האזור, דפי משימות ממותגים כתובים וכו'.

צור קשר
close slider

  חזרו אלי בקשר ל

  רוצה לקבל מאיתנו עדכונים?

  מארגנים יום גיבוש לעובדים?

  רוצים לארגן יום גיבוש בלתי נשכח לצוות? זו בדיוק ההתמחות שלנו! השאירו פה פרטים ונחזור אליכם ממש בקרוב עם שלל רעיונות בתקציב שלכם.

   מעבר לתוכן רציתי שתארגנו גם:

   ארוחותהסעותמופעאטרקציות שונותבתי מלוןאחר

   רוצה לקבל מאיתנו עדכונים?

   דילוג לתוכן