02-5619955
[email protected]

סיור טעימות בשוק לוינסקי ונווה צדק

  • משך הסיור: 2-3 שעות
  • אזור: תל אביב, נווה צדק ושוק לוינסקי

סיור צבעוני ותוסס שעובר ברחובות העיר תל אביב ומשלב היסטוריה, טעימות ושלל חוויות בלתי נשכחות, בואו איתנו לסיור בשוק לוינסקי ונווה צדק.

מלווים במדריך טיולים מומחה בתל אביב נתחיל את הסיור בשוק לוינסקי, שוק זה הוקם כחלק משכונת הפועלים נווה שאנן על ידי יהודים יוצאי סלוניקי ועד היום מורגשת האווירה היוונית ברחובות, עם השנים התווספו חנויות מזון ומסעדות טורקיות, פרסיות ועוד. השוק נושק לשכונת פלורנטין ומהווה את אחד המתחרים לשוק הכרמל.
בסיור נשמע על התפתחות האזור, נפגוש דמויות מקומיות וכמובן נטעם לפי התקציב ומצב הרוח, בין הטעימות האפשריות, מרציפן עבודת יד, נשיקות יווניות, עודיות דה לוקס, ביסלי תימני, בורקס אורינאל ועוד.
בחלקו השני של הסיור נעבור לשכונה היפה והראשונה שיצאה מחומות יפו העתיקה לסיור בנווה צדק. נשמע על דמויות מוכרות שחיו בשכונה כמו שי עגנון, אהרון שלוש, הרב קוק ועוד, נראה את ריאנוע עדן, מרכז סוזן דלאל ונתייחס לאמנות הרחוב.

סיור טעימות בשוק לוינסקי מתוך סיור טעימות בשוק לוינסקי
סיור טעימות בשוק לוינסקי חנות של חמוצים בשוק לוינסקי

עוד קצת מידע על שוק לוינסקי לקראת הסיור

שוק לוינסקי הוא אחד מהשווקים המזוהים יותר עם תל אביב. זהו לא שוק גדול יתר על המידה, אך בהחלט כזה שמצליח לספק לכל מי שמגיע אליו חוויה אותנטית. זאת ועוד, במרוצת השנים נקשרו לשוק הרבה מאד סיפורים מרתקים, אשר חשיפה אליהם מעניקה ערך מוסף של ממש. ועדיין, שמו של השוק הולך לפניו בעיקר בכל הנוגע למגוון הטעמים העצום המאפיין אותו, כך שביקור בו פשוט לא יכול שלא להיות טעים. סיור טעימות בשוק לוינסקי, אחד הטרנדים החמים בתיירות התל אביבית בשנים האחרונות, מאפשר לקחת את החוויה הקולינרית מספר צעדים קדימה.

מעדנים מכל סוג

שוק לוינסקי מזוהה בכמות הבלתי נתפסת של פיצוחים וגרעינים שניתן למצוא בו. אבל, וזה אבל גדול מאד, מאכלים אלה לא מבטאים ולו קמצוץ מהעושר הקולינרי שהוא מציע למבקרים בו. השוק מהווה קיבוץ גלויות של ממש, המאפשר לסוחרים להציע את מיטב התוצרת של המקום ממנו הגיעו: הטריפוליטאים ישמחו לפנק אתכם באורז מתובל, בעוד דוכנים בעלי ניחוח יווני יציעו מגוון גבינות או זיתים. דוכנים פרסיים יאפשרו לכם להתנסות באכילת תמר הינדי, בעוד ביקור בדוכנים טורקיים לא יכול להיות שלם ללא הבורקס המקומי, שהפך לאומנות של ממש. מאכלים מיוחדים אחרים שתוכלו לטעום במסגרת הסיורים הם פירות יבשים, עלי גפן, חמוס, מרציפנים – טוב, הבנתם את הנקודה. צפוי לכם ביקור טעים, מעשיר ומהנה ללא כל ספק.

בשוק לוינסקי השעה כן קובעת

המציאות מראה שאין סיור קולינרי אחד דומה לחברו, כאשר בכל אחד מהם עשויה להתפתח דינמיקה שונה בין הנוכחים ולהיווצר אינטרקציות מגוונות ביניהם לבין מוכרי השוק. כל סיור הוא חוויה חדשה, אם כן, כאשר חלק מהחברות העורכות סיורים בתל אביב מאפשרות להתאים אותם מראש לצרכי המזמינים (על פי מספרם, גילם, תחומי העניין שלהם וכיוצא בזה). סיור ממוצע נמשך כשלוש שעות, אשר תמיד חולפות מבלי ששמים לכך לב.
סיורי טעימות בשוק לוינסקי יכולים בהחלט להיות מוצעים במועדים שונים לאורך היום, כאשר התפריט הקולינרי יכול להתאים לאלה.(אגב, יש גם סיורים בשוק הכרמל) אם עורכים את הסיור בשעות הבוקר, בהן הפעילות בשוק נמצאת בשלביה המוקדמים, אין דבר טוב יותר מאשר להתחיל את היום עם קפה איכותי מהמגוון הרחב של השוק. סיורים הנערכים בשעות הצהריים יכולים להציע חוויה קולינרית עמוסה אפילו יותר, אולי אפילו ארוחה מלאה. כאשר עורכים את הסיור בשעות הערב, דומה כי הוספה של כוס בירה צוננת למשוואה יכולה להפוך את הביקור לטעים עוד יותר.

רוצים לטייל בשוק לוינסקי מהבית?

צור קשר
close slider

    חזרו אלי בקשר ל

    רוצה לקבל מאיתנו עדכונים?

    דילוג לתוכן