02-5619955
[email protected]

ירושלים של קדושה ושיגעון

 • משך הסיור: לפי דרישה
 • אזור: ירושלים

מה מוביל כל כך הרבה "משוגעים" לירושלים? האם המשיח מגיע ממש עכשיו? איזה נזיר התחיל את דרכו כזונה? ואילו מפורסמים נטרפה דעתם כשהגיעו לירושלים? סיור על סינדרום ירושלים ועוד הפתעות.

מאז ומעולם ירושלים נחשבה כבירת הרוח בעיני רבים, צליינים מכל הדתות והסוגים עלו אליה בכדי לקבל השראה דתית. כל הדתות המונותאיסטיות רואות בה את זירת ההתרחשות של קץ הימים, חזיונות אפוקליפטיים לצד תחיית המתים. אין ספק שירושלים מותירה רושם רב על מאמינים רבים. לצד כל אלה יש את תופעת "סינדרום ירושלים" אשר החווה אותה יוצא מאיזון נפשו והוא מזדהה עמוקות עם העיר הזו, גיבוריה, נביאיה ומשיחיה. תופעה זו היא עתיקת יומין כמעט כימיה של ירושלים.
הסיור הזה הוא לא כמו כל הטיולים בירושלים שאתם מכירים, המסלול מטלטל, נלך בעקבות אותם אנשים אשר ירושלים סובבה להם את הראש

מסלול: הר הזיתים, כנסיית הקבר, אמריקן קולוני, רחוב הנביאים ושכונת החומה השלישית . ניתן לקצר את הסיור לפי הזמנים של הקבוצה וצורת ההתניידות שלה בעיר

סיור על סינדרום ירושלים דמויות בירושלים
סיור על סינדרום ירושלים מתוך תהלוכת יום שישי הטוב

מסלול הסיור בירושלים

את סיורינו בירושלים נתחיל מהמקום בו ניתן לצפות על הכל, המקום בו מאמינים שתחיית המתים תחל : הר הזיתים! אין הרבה הרים בעולם שנתלו בהם כל כך הרבה אמונות, חזיונות, ציפיות כמו הר הזיתים. יהודים, נוצרים, ומוסלמים רואים בהר הזה את מוקד התרחשות קץ הימים, משפט העמים, ותחיית המתים. בהר מבני דת רבים והמון סיפורים מופלאים . כאן נספר על הזונה שהפכה לנזיר ממין זכר, המיסטיקנית המוסלמית שהלכה אחרי האל באש ובמים והפכה לסמל של טהרה. ניתן הצצה על הר הבית ונבין את המשמעות הגדולה, אך הנפיצה שלו כאן במזה"ת ונכיר דמויות שחלו בסינדרום ירושלים ואיימו לשבש את הסדר השברירי באזור.

משם נמשיך את הסיור אל כנסיית הקבר, אחד המקומות החשובים ביותר לנוצרים ומהווה מוקד משיכה לכל אותם טיפוסים שונים הרואים את עצמם כממשיכיו של ישוע עלי אדמות. נדבר על הטירוף המשיחי שפקד את עמי אירופה וגרם למסעי הצלב, כמו כן נכיר את אחד הטקסים המסתוריים שמתרחש כאן אחת לשנה וגורם לאקסטזה המונית לאנשים ברחבי העולם.

המאה ה19 היא מאה של טירוף, ואף ירושלים קיבלה ממנה מנה הגונה. שורה של אישים שונים ומשונים מכל מעמדות העם באים לירושלים מתוך אמונה לוהטת שמשיח ממש בדלת, חלקם ניסו לנצר את יהודייה בכדי לקרב את ביאת האדון, ואחרים עסקו בבניינה. כזה הוא בית המלון היפהפה "אמריקן קולוני" אשר נוסד על ידי משפחת ספפורד שעברה טרגדיה אישית קשה מאד , הקימה קהילה סגפנית בירושלים ועסקה במפעלים שונים ומשונים. ביתה היה אבן שואבת לכל משוגעי העולם שהכריזו על עצמם כמשיח, אליהו הנביא, יוחנן המטביל ועוד.

במידה ולוקחים סיור ארוך בירושלים

נמשיך אל רחוב הנביאים בו נספר את סיפורם של ההוזים והחוזים, כמו הצייר וחברו המטיף שביקשו להקים ממשלה בינלאומית בירושלים שתהיה בירת השלום. הקונסול שנטרפה דעתו מציפייה למשיח, והנזיר ההולל שנשלח לכאן לרצות את עוונותיו וחווה כאן חוויה על חושית שהותירה אותו מעולף וחסר אונים.
לסיום נקנח בכת משיחית פעילה, אשר חיה תחת הנהגת גורו כריזמטי אשר הם מאמינים שהוא משיח ואף יותר מזה. נספר את סיפורה המשונה, אורחות חיה, יחסיה עם העולם שבחוץ ועוד.

כשתצאו מהסיור, לא תוכלו יותר להסתכל על האנשים והמקומות כרגיל, תתחילו לחפש בכל מאמין את קמצוץ השיגעון שחווה בתוכו סינדרום ירושלים ותחשבו האם יש סיכוי שפספסנו את המשיח והוא מאושפז בכפר שאול צועק לנו שהגיע העת לשחרר אותו ולתת לו להביא את הגאולה?!

איך מארגנים ?

 • הסיורים מתאימים לקבוצות ובודדים
 • מתקשרים אלינו או ממלאים טופס באתר
 • אנחנו נעזור לכן לבחור את הסיור המתאים ונשלח הצעה מסודרת

הערות נוספות

 • יש להגיע בלבוש צנוע (לא בגופיות ומכנסיים מתחת לברכיים)
 • נק' מפגש מדוייקת ושעה ימסרו לאחר ההרשמה בלבד!
 • חלק מהסיורים עם שחקנים וחלק עם מדריכים, לכל סיור תמחור נפרד
 • מחפשים סיורים באנגלית? Jerusalem Tours
צור קשר
close slider

  חזרו אלי בקשר ל

  רוצה לקבל מאיתנו עדכונים?

  דילוג לתוכן