02-5619955
[email protected]

סיור חנוכיות בירושלים – רובע היהודי

 • משך הסיור: כ-3 שעות
 • אזור: העיר העתיקה, הרובע היהודי וסביבתו

נחמם את הלב בסיור חנוכיות בירושלים, סיור מדליק בעיר העתיקה – רובע היהודי והכותל

מוקפים באור חביב נסייר בסמטאות ירושלים ונראה "הלכה למעשה" את מנהגי החג החביבים, נלמד על פרסום הנס, הלכות החג, המנהיגים, המסורת והשירים והכל ברוח חגיגית חווייתית שמחה, נפגוש דמויות שגרות השכונה ואם יתמזל מזלנו גם נוזמן להדלקה חגיגית. הסיור יעבור בסמטאות הצרות של הרובע היהודי בעיר העתיקה. ניתן לשלב ביקור במאפייה עם סופגניה ירושלמית מתוקה.
מסלול: הר ציון, הרובע היהודי וסביבתו, תצפיות מגגות העיר העתיקה, את הסיור בד"כ נסיים בכותל המערבי (ניתן לשנות ולהתאים אישית לכל קבוצה)

סיור חנוכיות בירושלים הדלקת חנוכיות ברובע היהודי, צילום: בת אל כרמי
טיול חנוכיות בירושלים חלון ברובע היהודי, צילום: בת אל כרמי

עוד קצת מידע על סיורי חנוכיות בעיר העתיקה

חג החנוכה הוא לא אחד משלושת הרגלים בהם עולים לרגל לירושלים, ועם זאת ירושלים נמצאת במרכז הרעיוני של החג שבו אנו מציינים בראש ובראשונה את חנוכת המקדש, ניצחון החשמונאים ונס פך השמן שהספיק לשמונה ימים. ואפה כל זה קרה? כמובן שפה בירושלים. סיור חנוכיות בעיר העתיקה זו הזדמנות יוצאת דופן ללמוד על מנהגי החג "הלכה למעשה" וממש לגעת בהיסטוריה ולקשור את הדברים בצורה מושלמת. המרחב של העיר העתיקה, הכותל, התצפיות הליליות והסמטאות הקטנות מספק את האווירה המושלמת לצקת את התוכן של החג החביב וכמובן שאלפי החנוכיות שמאירות והאור שלהן חוזר דרך האבנים הירושלמיות משאיר לנו בלב תמונה מרגשת שאין טובה ממנה לפרסום הנס.

האם יש אפשרות לצאת לסיור חנוכיות עצמאי? בהחלט כן, היום ניתן לעדכן גרסה ולצאת לסיור חנוכיות ברובע היהודי, סיור עצמאי בזמן שלכם ובקצב שלכם!

איפה בדיוק מסתובבים בסיור חנוכיות בעיר העתיקה? בד"כ נפגש באזור שער יפו, שם יחסית נח להתחיל ומשם כבר הסיור ממשיך לתוך הרובע היהודי, שם נסתובב בין הסמטאות היפות והמרגשות, השכונות העתיקות, התצפיות הליליות עוצרות הנשימה, חצר הרובע, בתי כנסת, "המנורה" וכמובן כל זה כשסביבנו מאירות אין סוף חנוכיות ואנשים חביבים שרים שירי חנוכה ומארחים אותנו בשכונות המגורים שלהם שבד"כ לא רגילות לפגוש כמויות של מטיילים ביום-יום. נהוג לסיים בהדלקת נרות בכותל המערבי. כל סיור קצת שונה, יש סיורים בהם פוגשים שחקנים הממחיזים דמויות הקשורות לחג ויש סיורים המתאימים לכל המשפחה, חשוב שתוודאו לאיזה סיור נרשמתם או בחרתם לארגן לחברים.

מה כדאי לדעת לפני שיוצאים לסיור חנוכיות בירושלים? רוב הסיורים בירושלים הרגילים לאורך השנה שונים מסיור חנוכיות במהות ובאזורים שבהם מבקרים, בסיור רגיל בירושלים תבקרו באתרי תיירות, מוזיאונים ומקומות בהם יש הרבה תיירים, בסיור חנוכיות אנו נכנסים לשכונות מגורים שחלקן בעלות אופי חרדי, לכן חשוב לעשות הכל כדי לא לפגוע בתושבים שחיים שם, יש להגיע בלבוש צנוע ולהיות רגישים לאנשים שגרים בשכונה, לשאול לפני שמצלמים ולהשאיר אחרינו סביבה נקייה.

מתי מומלץ להגיע? את החג אי אפשר לדחות, כך גם את סיורי החנוכיות. לכן הסיורים לא יבוטלו לעולם למעט מקרים קיצוניים של שלג או סופה קשה, בגשם מומלץ הגיע בביגוד מתאים ולהביא מטריות, הסיורים יוצאים בכל יום בו מדליקים נרות, למי שרוצה להימנע מהעומס נמליץ להגיע בתחילת החג ולא בימי חמישי, רוב הקבוצות רוצות לסייר כשיש כמה שיותר נרות דולקים ובימי חמישי כי בשישי בד"כ יש חופש, נסו לתכנן את הטיול שלכם כמה שיותר זמן מראש ותרוויחו בגדול.

למי מתאימים הסיורים? סיורי החנוכיות באופן כללי מתאימים לכולם! כמובן שכמו כל סיור ניתן לעשות התאמה אישית לאופי הקבוצה ואת זה אנחנו כבר נעשה כשנדבר איתכם לפני הסיור, יש סיורים לכל המשפחה, מקומות עבודה, מבוגרים, בשפות שונות ועוד. ניתן לקיים גם סיורי חנוכיות מומחזים עם שחקן או לסיים את הסיור במופע שירי חג מדליק עם הדלקת נרות חגיגיות, מה שחשוב שתעזרו לנו לתכנן לכם את סיור החנוכיות המושלם בירושלים.

איפה עוד מקיימים סיורי חנוכיות חוץ מירושלים? אנחנו מזמינים אתכם להצטרף גם סיורי החנוכיות שלנו בצפת או סיורי חנוכיות בבני ברק, בגדול בכל עיר קדושה או בעלת ריכוז גבוהה של חרדים ניתן להרגיש חזק את האווירה.

רוצים רעיונות לסיורי חנוכיות נוספים? כנסו לקישור וצפו במגוון סיורי חנוכיות בירושלים

איך נרשמים?

 • ההרשמה מראש בלבד ומחייבת קבלת אישור בדוא"ל חוזר!
 • מתקשרים אלינו או ממלאים טופס באתר
 • מוסרים פרטי אשראי כדי להבטיח את ההרשמה

הערות נוספות

 • יש להגיע בלבוש חם מאוד צנוע
 • נק' מפגש מדוייקת ושעה ימסרו לאחר ההרשמה בלבד!
 • לארגון של סיור חנוכיות בירושלים לקבוצה, מלאו טופס ונחזור אליכם
 • הסיורים יוצאים גם בגשם, למעט סערה קשה או שלג
צור קשר
close slider

  חזרו אלי בקשר ל

  רוצה לקבל מאיתנו עדכונים?

  דילוג לתוכן