02-5619955
[email protected]

סיור בשוק הכרמל וכרם התימנים

 • משך הסיור: כ2-3 שעות
 • אזור: תל אביב

סיור בשוק הכרמל וכרם התימנים, מלא בצבעים, טעימות, סיפורי מעשיות ודמויות צבעוניות

ישנם שווקים רבים בתל אביב, אך אין ספק ששוק הכרמל הוא המפורסם והצבעוני שבהם. עם השנים הוא קיבל השפעה והשראה משכונות נחלת בנימין וכרם התימנים השונות כל כך ממנו, שבשל קרבתן תרמו לעיצובו היום. נצא למסע בשוק הכרמל ,נטעם חומוס בחומוסייה בעיצוב מפתיע, את המלבי הכי טוב בגוש דן ואולי נקנח בבירת בוטיק ישראלית.
בצמוד לשוק הכרמל נמצאות הסמטאות של שכונת כרם התימנים מלאת הבתים הצבעוניים, החצרות הפנימיים ושלל הסיפורים. נשמע על ילדותה של אהובה עוזרי ועל דקלון, כנופית הכרם, ונכיר את המקומות המיוחדים ביותר בכרם התימנים.
*תוספת טעימות מומלצת: 20-30 ש"ח לאדם

סיור בשוק הכרמל טעימות של בירה בשוק הכרמל
מתוך הסיור בשוק הכרמל מתוך הסיור בשוק הכרמל

מידע נוסף על סיור בשוק הכרמל

שוק הכרמל הוא המפורסם ביותר מבין שווקי תל אביב ומהווה את אחד האתרים החשובים שבהם מתקיימים סיורים בתל אביב, זהו שוק שבו ניתן למצוא הכל מהכל, כאשר למארג ניתן להוסיף אותנטיות ותחושה של "ישראל של פעם". מה שחשוב להדגיש הוא שהשוק כולל בתוכו הרבה מאד נקודות עניין, סיפורים ואפילו היסטוריה מרתקת. הדרך היעילה ביותר להתרשם מאלה היא באמצעות סיור בשוק הכרמל וכרם התימנים, שיכול בהחלט להיות גם קולינרי ומשלב טעימות.

מגוון רחב של נקודות ציון

לא תמיד חייבים לצאת לסיור בשוק מחנה יהודה בירושלים כדי לספוג שוק, שוק הכרמל מהווה אחד המקומות הססגוניים ביותר שיש. לא רק עקב היצע ראוי של דוכני אוכל, בסטות, דוכני אופנה, דוכני פרחים, בתי קפה ומסעדות, אלא גם בעקבות העובדה שהוא מבטא את הישראליות במהותה הבסיסית ביותר. לשוק, בהמשך לכך, נקשרו הרבה מאד סיפורים מרתקים במרוצת השנים, אשר סביר להניח שלפחות חלקם ייכללו בתכנית הסיור הנערך בו. כך, למשל, אפשר לראות את מקום הפגישה של ראש ממשלת ישראל לשעבר, יצחק רבין ז"ל, עם אשתו לאה, או לחילופין להתוודע ל"מלך הטורקי" של השוק או ל"מוכתר מרחוב מל"ן". הסיור מאפשר לבקר באתרים מוכרים פחות הפזורים לאורך השוק, דוגמת בית כנסת הייחודי, אשר ללא הדרכה כמעט ולא ניתן למצוא אותם, בטח שלא לדעת את הסיפורים המעניינים שלהם.
השוק משתרע על פני מספר רחובות, אשר לא מן הנמנע שהביקור ייעשה בכל אחד מהם: שכונת נחלת בנימין, למשל, או שכונת כרם התימנים אשר השוק מהווה חלק ממנה. בחלק מהסיורים ניתן זמן חופשי לביצוע קניות בדוכנים השונים של השוק, אשר ידוע בסחורה המגוונת שלו ובמחירים הנוחים שלה. בפרפרזה על דברי הגשש החיוור, לא תמצאו הרבה מקומות בתל אביב שהם "יותר זולים משוק הכרמל".

ואיך אפשר בלי האוכל?

כפי שראיתם מעלה, סיור בשוק הכרמל הוא חוויה מעשירה ומרתקת. אבל למה לא להוסיף אליה גם את הטעמים המזוהים עם השוק? ובכן, סיור קולינרי מאפשר את זה בדיוק. ואכן, רבים מבין הסיורים המוצעים כיום בשוק הכרמל כוללים בתוכם טעימות ממיטב התוצרת שאפשר למצוא בו: פירות, ירקות, גבינות, קינוחים, משקאות קפה ושאר מטעמים. הגורמים העורכים את הסיור יודעים בוודאי היכן נמצאים המאכלים האותנטיים והטעימים ביותר.
יש הלוקחים את ההיבט הקולינרי מספר צעדים קדימה ומסיימים את הסיור עם ארוחת טעימות מלאה באחת המסעדות המשובחות אשר שוק הכרמל ידוע בהן.

דגשים חשובים נוספים

משך סיור ממוצע בשוק הכרמל, בין אם קולינרי ובין אם לא, עומד לרוב על כשעתיים-שלוש, כאשר בכל המקרים לא מרגישים שהזמן עובר. את הסיורים ניתן לערוך בקבוצות בסדרי גודל משתנים, כאשר החדשות הטובות עוד יותר הן שהמחיר של סיורים שכאלה כיום הוא בהחלט אטרקטיבי ושווה לכל נפש.

איך נרשמים?

 • ההרשמה מראש בלבד ומחייבת קבלת אישור בדוא"ל חוזר!
 • מתקשרים אלינו או ממלאים טופס באתר
 • מוסרים פרטי אשראי כדי להבטיח את ההרשמה

הערות נוספות

 • יש להגיע בלבוש נח
 • נק' מפגש מדוייקת ושעה ימסרו לאחר ההרשמה בלבד!
 • לקבוצות פרטיות, מלאו טופס ונחזור אליכם
 • הסיורים יוצאים גם בגשם, למעט סערה קשה או שלג
 • מחפשים סיורים באנגלית? Tel Aviv Tours
צור קשר
close slider

  חזרו אלי בקשר ל

  רוצה לקבל מאיתנו עדכונים?

  דילוג לתוכן