02-5619955
[email protected]

טיול טעימות בעכו, פולקלור בין חומות עכו

 • משך הסיור: 3-4 שעות
 • אזור: עכו העתיקה

טיול טעימות בעכו, אל תוך חומותיה של עכו העתיקה שם מסתתרת עיר מפתיעה, מרגשת ומרתקת. נמצאים כאן בערבוביה אלפי שנות הסטוריה, מבנים מרהיבים מהמאות ה-18 וה-19, עיר נמל חיה ותוססת עם שוק ססגוני והמון סיפורים. כן, הסיפורים של עכו לא ישאירו אתכם אדישים… האינטריגות, השליטים האכזריים ובעלי כח הגברא המופלא, האינטרסים הכלכליים, העבר והעתיד…

עכו היא מהערים העתיקות והחשובות בארץ ישראל. למעלה מ-4000 שנות הסטוריה מתועדת יש לעיר הנמל החשובה ששימשה אלפי שנים שער מרכזי לארץ ואף היתה בירתה למשל 100 שנים!
פיניקים, יוונים, רומאים, , צלבנים, עותמנים, מוסלמים, נוצרים, יהודים, ורבים נוספים חיו בעיר בערבוביה במשך אלפי שנים וכולם הותירו בה את רישומם.
ההסטוריה המרגשת הזו משתמרת בעיר במבנים שלה: אלו שמעל לפני השטח שעדיין משמשים את התושבים ואלו שמתחת לפני השטח שרק חלקם הקטן נחפר ועוד סודות רבים מתחבאים שם. ההסטוריה הזו גם משתמרת בממצאים הארכיאולוגיים והאתנוגרפיים שמוצגים בה באולומות-האבירים, במוזיאון אוצרות בחומה, במסגדים, בבתי הכנסת ובמסגדים. אבל חלק עצום מההסטוריה הזו משתמר בסיפורים, באנשים ובפולקלור של העיר הנפלאה הזו.
בטיול טעימות זה בעכו נראה חלק מהמבנים והממצאים של העיר. נראה חלק מהח'אנים שאירחו סוחרים, נטייל על החומות של עכו ונראה את התותחים ואבני הדירדור, נראה את המבנים העותמנים עם הארכיטקטורה המרהיבה אבל נתמקד בסיפורים שמאחרי המבנים. נתמקד בדמויות המרכזיות של העיר: בדאהר אל-עומר שנהרג שהיותו בן למעלה מ-80 כי חזר לקחת את פילגשו הצעירה, באחמד אל-ג'זאר שנהג להטיל מום בכל מי ש"עיצבן" אותו, בנפוליאון שנכשל כאן כשלון צורב, בריצ'ארד לב-הארי המלך האנגלי "הטוב" שהגיע לכאן בראש מסע הצלב השלישי והשאיר את רובין הוד להילחם באנגליה למען העניים והמסכנים ובעוד דמויות גדולות וחשובות.
אבל בטיול בעכו נתמקד במיוחד גם בדמויות הססגוניות של עכו של ימינו: הסוחרים, הדייגים, קולי הקפה ומוכרי התבלינים, סוחטי המיץ ובעלי מסעדות החומוס, הדגים והממתקים. מובטחת חוויה רב חושית שלא תשאיר אתכם אדישים וגם לא רעבים….

טיול טעימות בעכו העתיקה מסגד אל ג'זאר בעכו
טיול טעימות בעכו העתיקה השוק בעכו העתיקה

מסלול הטיול בעכו

נתחיל בגן המצודה ונספר בצל עצי הפיקוס העצומים על ההסטוריה של העיר ועל תקופות הזוהר שלה בימי הצלבנים והעותמנים. נעלה ונסייר על החומה המזרחית ממנה נחזה בגגות העיר ובנמל שלה. נמשיך אל שער היבשה המרשים שנמצא בתוך החומות העותמניות העצומות והיה הפתח היבשתי היחיד של העיר. נמשיך אל קרבת מסגד אל-ג’אזר השני בגודלו בישראל. נספר על האיש שעל שמו קרוי המסגד ועל המקור המפתיע לקדושתו הרבה של המסגד. דרך הבזאר הטורקי המשוחזר היפה נגיע את השוק הססגוני של העיר. נריח, נטעם, נראה, נשמע ונכיר את האנשים ואת הסיפורים של אחד מרחובות השוק הנפלאים ביותר בארץ. נגיע לח’אן אל עומדן ודרך מנהרת-הטמפלארים הסודית נחצה את העיר ונגיע אל המגדלור הצופה על חיפה ומפרצה. נצעד על חומת העיר לעבר הנמל. אם יתמזל מזלנו נראה נערים עכואים עזי-רוח שיקפצו ממרומי החומה אל הים שנמצא הרחק הרחק למטה… נסיים בנמל עכו הידוע. מכאן יוכל כל אחד לבחור את ההמשך: לאכול באחת ממסעדות הדגים הנודעות, לחזור לנקודת המוצא או לשוב ולשוטט בסמטאות השוק הנפלאות של העיר שכבר למדנו להכיר.

רוצים רעיונות לסיורים נוספים? כנסו לקישור וצפו במגוון טיולים בצפון

איך נרשמים?

 • ההרשמה מראש בלבד ומחייבת קבלת אישור בדוא"ל חוזר!
 • מתקשרים אלינו או ממלאים טופס באתר
 • מוסרים פרטי אשראי כדי להבטיח את ההרשמה

הערות נוספות

 • יש להגיע בלבוש צנוע (לא בגופיות ומכנסיים מתחת לברכיים)
 • נק' מפגש מדויקת ושעה ימסרו לאחר ההרשמה בלבד!
 • לקבוצות פרטיות, מלאו טופס ונחזור אליכם
צור קשר
close slider

  חזרו אלי בקשר ל

  רוצה לקבל מאיתנו עדכונים?

  דילוג לתוכן